Strona główna
II Warszawski Konkurs Wiedzy o Zawodach
Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego działajace w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zapraszają uczniów szkół podstawowych m. st. Warszawy do udziału w konkursie wiedzy o zawodach: „Mój wymarzony zawód”.
Tematyka konkursu dotyczy zawodów, które uczniowie chcieliby wykonywać w przyszłości, w tym zawodów, w których kształcą warszawskie szkoły zawodowe.
Gratulujemy matematycznym talentom!
Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny" najlepsze wyniki osiągnęli:
JULIA OLZAK- KL V d- I MIEJSCE W województwie i I miejsce w kraju- NAGRODA: Tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach
Wyniki bardzo dobre w konkursie uzyskali:
Rafał Marczak – kl 4e P
Wyniki IV Dzielnicowego Konkursu Piosenki
Miło nam poinformować, że laureatami Dzielnicowego Konkursu Piosenki zostali:
w kategorii kl. I - II:
I miejsce - Julia Ugorowska - SP 279
II miejsce - Matylda Nowak - SP 279
III miejsce - Oskar Bińkowski - SP 185
w kategorii kl. III:
I miejsce - Weronika Spychalska - SP 120
II miejsce - Julia Dwulit - SP 255
Jasełka
Dnia 7 stycznia 2018 r. uczniowie klas IIIc (Zuzanna Barszcz, Klaudia Dygas, Juliusz Feliksbrot, Wanessa Gawryszewska, Zofia Grzywińska, Magdalena Kopczyńska, Szymon Kozłowski, Bartosz Masiewski, Marek Moryń, Maja Martynik-Wróblewska, Filip Pokorski, Aleksander Sasin, Natalia Snopek, Maja Sulewska, Aleksandra Szaran, Alex Wajda-Maziarz) i VIc (Anna Bobola, Zuzanna Dobek, Aniela Kucharek, Katarzyna Libera, Franciszek Misiak, Kinga Mróz, Zofia Szkup, Nicole Wiącek, Julia Wróblewicz) wystawili w kościele p.w. Św. Ojca Pio przedstawienie jasełkowe.
Konkurs piosenki świątecznej - obcojęzycznej
18 grudnia odbył się Konkurs piosenki świątecznej - obcojęzycznej.
Uczniowie klas I-VII zaśpiewali swoje ulubione piosenki w języku angielskim, francuskim i ukraińskim.
Ocenie Jury została poddana poprawność językowa, strona wokalna oraz ogólny wyraz artystyczny.
Oto wyniki konkursu:
WYNIKI KONKURS DLA KLAS I-III
Uwaga!
Szanowni Rodzice!
Uprzejmie prosimy o odebranie z szatni do dnia 12.01.2018 r. pozostawionych przez dzieci ubrań oraz innych przedmiotów. Po tym terminie nieodebrana własność zostanie przekazana do CARITAS lub domu dziecka.
Święto Szkoły
15 grudnia obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji organizowane były warsztaty edukacyjne pod hasłem "Dzieci - dzieciom". Po nich odbyła się uroczystość z udziałem wielu znamienitych gości. Uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Skobel i p. Waldemara Krukowskiego zaprezentowali piękną część artystyczną, która bawiła i wzruszała. Otrzymali wiele pochwał i gromkie brawa. Z okazji 30-lecia Szkoły powstał film. Serdecznie dziękujemy p. Łukaszowi Sychowiczowi za jego realizację!
Pomagamy!
Na początek trochę wspomnień...
12 grudnia 1991 roku z inicjatywy uczniów, rodziców i nauczycieli nasza szkoła przyjęła imię jednej w swoim rodzaju organizacji Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci - Unicef.
Od tego momentu czujemy się jej ambasadorami, staramy się nieść pomoc pokrzywdzonym przez los niezależnie od pochodzenia, rasy i wyznania.
Każdego roku nasi uczniowie chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych. Uważamy, że każdy ma coś, co może dać innym.
Wśród licznych akcji przeprowadzonych w ostatnich latach na szczególną uwagę zasługują:
Szkoła ma 30 lat!
15 grudnia będziemy obchodzić 30-lecie istnienia naszej Szkoły. Z tej okazji organizowane będą dla uczniów różnorodne warsztaty pod hasłem "Dzieci - dzieciom". O godzinie 12.00 odbędzie się główna uroczystość obchodów Święta.
W niedzielę - 17 grudnia o godzinie 10.30 w kościele pw. Św. Ojca Pio odbędzie się Msza Św. w intencji uczniów
i pracowników naszej Szkoły.
Psia Gwiazdka
8 XII zakończyliśmy tegoroczną akcję charytatywną "Psia Gwiazdka". Czas więc na podsumowanie.
W pomoc zwierzakom zaangażowali się uczniowie ze wszystkich klas I - III
i większości klas starszych, nauczyciele
i pracownicy szkoły. Dzięki nim do schroniska w Józefowie koło Legionowa p. Piotr Skonieczny (tata Karoliny z kl. 3a) zawiózł :
"Prezent bez pudła"
Dnia 5 grudnia 2017 r klasy: II a i II b zorganizowały kiermasz słodkich wypieków i świątecznych pierniczków. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu rodziców z obu klas oraz hojności kupujących udało się zebrać 900 zł. Dodatkowo drugoklasiści sami postanowili zostać Mikołajami i 6 grudnia i zebrali jeszcze z własnych składek 700 zł. Dochód z obu akcji charytatywnych ( w sumie 1600zł) uczniowie postanowili przeznaczyć na akcję pod patronatem Unicefu pod hasłem "Prezent bez pudła".
Konkurs Piosenki Świątecznej
Serdecznie zapraszamy do udziału
w Konkursie Piosenki Świątecznej w języku obcym.
Konkurs odbędzie się w 18.12.2017 (poniedziałek)
w małej sali gimnastycznej.
kl. I-III – 2 godzina lekcyjna
kl. IV-VII – 3 godzina lekcyjna
Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać piosenkę świąteczną
Piękny koncert
27 listopada w naszej szkole odbył się koncert muzyki smyczkowej. Młodzi artyści pod opieką swoich nauczycieli ze Szkoły Muzycznej nr 1 w Warszawie wykonali niezwykle trudne utwory zarówno muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Oklaskom nie było końca.
Serdecznie dziękujemy!
Magdalena Sałamacha i Anna Izdebska
Podziękowanie
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję charytatywną zorganizowaną w związku z „Dniem Pluszowego Misia”, podczas której zbieraliśmy maskotki oraz pomoce szkolne dla dzieci z oddziałów onkologicznych warszawskich szpitali.
Dzięki Waszej pomocy i ofiarności nasza szkoła przekazała do Fundacji „Mam Marzenie” wiele pluszaków oraz artykułów szkolnych. Tym samym uczniowie naszej szkoły przyczynili się do wywołania uśmiechu na twarzach dzieci przebywających w szpitalach.
Finał konkursu plastyczno - poetyckiego "Wiersze o barwach"
W niedzielę 26 listopada w Domu Kultury Wygoda odbył się finał ogólnopolskiego konkursu plastyczno –poetyckiego pt. „WIERSZE O BARWACH” i finał akcji „DZIECKO W POTRZEBIE” zorganizowane przez panią Katarzynę Kullmann-STUDIO TECHNIK PLASTYCZNYCH.
Uczennice naszej szkoły Katarzyna Libera i Julia Turczyńska zalazły się wśród finalistów. Za wiersz zatytułowany „Wielkopolskie barwy” napisany w gwarze wielkopolskiej i obraz „ Chata w Wolsztynie” Kasia Libera z klasy VIc otrzymała III miejsce. Wyróżnienie za obraz „Krajobraz Śląska” do wiersza pt. „ Śląsk to istny raj” otrzymała Julia Turczyńska z klasy VIIb.
Poznajemy zawody
17 listopada uczniowie klasy 7c I 7a uczestniczyli w dniach otwartych a jednocześnie warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Warszawie.
Podczas zajęć mogli zapoznać się z tajnikami pracy kucharza, cukiernika, oraz kelnera/barmana. Wzięli również udział w zajęciach związanych z kuchnią molekularną.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek oraz podziękowanie za udział w zajęciach.
Jesteśmy mistrzami dzielnicy!
15 listopada 2017 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 135 przy ul. Bartosika 5 na Gocławiu, rozegrano doroczne zawody dzielnicowe dla szkół podstawowych, uczestniczących w programie „Od zabawy do sportu”.
To program nadobowiązkowych zajęć wychowania fizycznego, prowadzonych dla dzieci z klas I–III w formie gier i zabaw ruchowych). W obecnej edycji programu uczestniczy 7 szkół podstawowych, w których zajęcia prowadzi 19 nauczycieli wychowania fizycznego.
Lekcja genealogii
We wtorek 14 listopada klasa Vd na lekcji historii gościła Pana Macieja Markowskiego z Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, autora bloga www.kimonibyli.pl. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca genealoga, jak tworzyć drzewo genealogiczne i poszukiwać rodzinnej historii. Pan Markowski zachęcał uczniów do rozmów z dziadkami i innymi członkami rodziny o przeszłości i tradycjach. Z zaangażowaniem opowiadał o detektywistycznej pracy w celu odkrywania losów dalekich przodków. Uczniowie, zachęceni barwnymi opowieściami, mieli mnóstwo pytań, co z pewnością zaowocuje ciekawymi rodzinnymi opowieściami.
Patriotyczne śpiewanie
Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się koncert pieśni patriotycznych. Młodzi artyści – Zuzanna Dobek, Nicole Wiącek, Eryk Sobota, Irene Rull Qesada, Roksana Kusy, Kinga Brzezińska, Tamara Drożdż, Alicja Kowalska, Katarzyna Libera, Zofia Muda – przewodniczyli wspólnemu śpiewaniu. Widownia chętnie dołączyła do występujących. Dzięki krótkiemu wstępowi do każdej prezentacji uczniowie poznawali kontekst powstania pieśni i jej znaczenie. Mogliśmy się też zapoznać z opiniami uczniów i nauczycieli na temat pojęcia „niepodległość” oglądając przygotowany wcześniej film.
Nagłówek
Dzwonki
Piątek 09.05.2025Informacje dla kandydatów do klas I
LATO W MIEŚCIE 2025 r.
- liczba odwiedzin: 6768948
Galeria zdjęć
- brak danych
SYGNAŁY ALARMOWE
CERTYFIKATY
PROGRAMY