KREATYWNOŚĆ NASZYCH UCZNIÓW PRACE PLASTYCZNE AKTYWNOŚĆ RUCHOWA ZABAWY DOMOWE PYSZNE POMYSŁY NA NUDĘ ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI EKSPERYMENTY DOMOWE ZAŚPIEWAJMY RAZEM GRY STOLIKOWE DOMOWY OGRÓDEK FILMY EDUKACYJNE MAŁY PODRÓŻNIK KĄCIK CZYTELNICZY PRZYDATNE LINKI

Pomysły na spędzanie wolnego czasu

ZABAWY DOMOWE

PROPOZYCJE ZABAW W DOMU 

   Zabawa polega na tym, aby odgadnąć, o jakim przedmiocie myśli jeden z uczestników. Można zadać tylko 10 pytań, na które można udzielić odpowiedzi TAK lub NIE.

Życzę miłej zabawy

Marta Żebrowska 

CIEPŁO - ZIMNO

       Wybieramy jedno dziecko, które jest ochotnikiem, wychodzi z pomieszczenia. W tym czasie pozostali uczestnicy zabawy chowają jakiś „cenny” przedmiot tak, aby było ciężko go odnaleźć. Po chwili wraca osoba, która jest ochotnikiem i szuka ukrytego przedmiotu. Pozostali naprowadzają go, mówiąc „ciepło" - gdy jest blisko tego przedmiotu lub „zimno”- gdy jest daleko.

Życzę miłej zabawy

Marta ŻebrowskaUŁÓŻ ZDANIE NA WYBRANĄ LITERĘ

  Zabawa polega na ułożeniu jak najdłuższego zdania, w którym wszystkie wyrazy rozpoczynają się na wybraną wcześniej literę np. M.

Życzę miłej zabawy

Marta Żebrowska 

 DYRYGENT

  Jedna osoba wychodzi z pokoju/pomieszczenia, w tym czasie osoby pozostające w pokoju/pomieszczeniu wybierają dyrygenta. Osoba, która wraca ma za zadanie odgadnąć, kto jest dyrygentem. Dyrygent pokazuje jakiś ruch lub gest za pomocą rąk i wszyscy starają się naśladować. Wprowadzony ruch lub gest trzeba zmieniać, a dyrygent stara się tak zmieniać ruchy lub gesty aby zabawę przedłużać.

Życzę miłej zabawy

Marta Żebrowska