Samorząd klas IV - VI Z życia samorządu klas IV - VI Ogłoszenia - Samorząd IV -VI Dokumenty Małego Samorządu Kronika Małego Samorządu Ogłoszenia/konkursy MSU Nasze osiągnięcia MSU Akcje charytatywne

Samorząd

Kronika Małego Samorządu

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA MINI KRONIKI MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ORAZ DO NADSYŁANIA INFORMACJI O DZIAŁANIACH SAMORZĄDÓW KLASOWYCH NA TERENIE SZKOŁY I POZA NIĄ.

ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 yes.

                                                                                                         Lidia Kowalska - opiekun MSU

                                                                                                            Marta Wójcik - opiekun MSU

 

 

 


WAŻNE WYDARZENIA

 

27.09.2017- Dzisiaj bardzo ważny dzień dla funkcjonowania Małego Samorządu Uczniowskiego. Spotkali się przedstawiciele wszystkich klas trzecich, w celu dokonania wyboru Przewodniczącego MSU. Dziewięciu kandydatów, opowiedziało o sobie i złożyło kilka przedwyborczych obietnic. Podjęcie decyzji było, dla reprezentantów klas, bardzo trudne. Na skutek tajnego głosowania, do pełnienia funkcji Przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego został powołany Olivier Pietrzyk- uczeń klasy IIIE.

 

Wszystkim dziękujemy za efektowne autoprezentacje. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenia na drodze pełnej samorządowych wyzwań.

 

Lidia Kowalska- opiekun MSU

Marta Wójcik- opiekun MSU


 

 POWITANIE WIOSNY

W dniach 20.03. – 23.03. klasy 0 – III w oryginalny sposób witały wiosnę. Były konkursy: Wiosenne drzwi, Zielona klasa, konkurs piosenki. Odbyły się zawody sportowe oraz kiermasz, na którym można było kupić pyszne ciasta i piękne ozdoby wiosenno-wielkanocne.

                  

Marta Wójcik


Taneczne ostatki yes

 

28 lutego uczniowie klas I-III spotkali się na tanecznym pożegnaniu karnawału. Było dużo muzyki, znanej z list przebojów. Do tańca porwali nas instruktorzy szkółki tańca Fast-Step.

 

Lidia Kowalska


W dniach 6- 8 lutego w naszej szkole odbył się Kiermasz Serc. To już kolejny rok, kiedy uczniowie naszej szkoły wykonują ozdoby z motywem serduszkowym, a następnie wystawiają je do licytacji. Środki finansowe, uzyskane podczas akcji, przekazujemy potrzebującym. W tym roku pomagamy Mikołajowi.

 

http://dzieciom.pl/podopieczni/27520

 

Lidia Kowalska 


Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów klas I-III na 

świąteczny Apel Małego Samorządu Uczniowskiego,

który odbędzie się 21 grudnia 2016.

 

Obejrzymy Jasełka w wykonaniu uczniów klasy IV d.

Występ uczniów przygotowała wychowawczyni klasy IVd Pani Anna Izdebska

 

Znalezione obrazy dla zapytania jasełka

serdecznie zapraszam

 

Lidia Kowalska (opiekun MSU)


Wiem, co je

Uczniowie klas drugich wzięli udział w projekcie promującym zdrowym styl życia  - Wiem, co jem. Podczas pracy w grupach, dowiedzieli się, jak powinno wyglądać "dobre śniadanie w domu i w szkole". Wzięli udział w warsztatch kulinarnych - samodzielnie przygotowali pyszne pasty na kanapki, które później ze smakiem wspólnie zjedli. Nie zabrakło również aktywności fizycznej. W tym przypadku była to rymowa gimnastyka.

                  

 Marta Wójcik


Andrzejki laugh

 Znalezione obrazy dla zapytania wróżby andrzejkowe

 

30 listopada na korytarzu pierwszego piętra, odbyły się andrzejki szkolne.

W programie znalazły się wróżby, loteria fantowa i ciasteczka z wróżbą.

Była muzyka i dużo dobrej zabawy.

Dziekujemy wszystkim za udział w imprezie.

 

 

 

Do wspólnej zabawy zaprosił Samorząd Szkolny i Mały Samorząd Uczniowski

 

Lidia Kowalska ( opiekun MSU )

 

 


    25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji uczniowie z klasy 2f przygotowali apel dla kolegów i koleżanek z klas pierwszych oraz z zerówek. W czasie  występu Miś Uszatek przypomniał dzieciom kilka zasad dotyczących bezpiecznych zabaw.

               

Marta Wójcik (wychowawczyni klasy 2f)

 


    W świecie filmu

W czwartek, 24 listopada odbył się szkolny konkurs piosenki pod hasłem "W świecie filmu". Wzięło w nim udział 20 uczestników z klas I - III. Wszyscy zaprezentowali się pięknie. Jury miało duży kłopot z wyłonieniem zwycięzców. Po naradzie ustalono, że:

I miejsce zdobywa - Paulina Jabłońska z klasy IIIa,

II miejsce - Bartłomiej Kryśkiewicz - kl. IIIb,

III miejsce - Michał Świętoniowski  kl. IId,

Wyróżnienia otrzymują: Gabriela Michalak - kl. IIIf i Maks Radom - kl. IId.

Laureaci I, II, i III miejsca będą reprezentować naszą szkołę podczas konkursu dzielnicowego, który odbędzie się 30 XI.

Serdecznie gratulujemy!!! 

Zapraszamy do albumu fotograficznego.

Marta Wójcik


      KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Dnia 8 listopada odbył się szkolny konkurs "Polskie pieśni patriotyczne". Każdy występ poprzedzał krótki rys historyczny utworu. Konkurs wygrała uczennica klasy 4a Tamara Drożdż, która zaśpiewała pieśń "Wojenko, wojenko". Na koniec uroczystości uczniowie klas pierwszych zaśpiewali hymn narodowy. 

Zapraszamy do galerii.

Marta Wójcik (opiekun MSU)

Lidia Kowalska (opiekun MSU)


 

Bardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 14 października 2016 roku. Pierwszoklasiści pokazali, że już dużo wiedzą i potrafią. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Artyści po każdym wystąpieniu byli nagradzani gromkimi brawami.
 
   
  
                                                                                                                              Marta Wójcik (opiekun MSU)
 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

30 września uczniowie klas trzecich naszej szkoły przyłączyli się do  obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W akcji edukacyjnej wzięły udział szkoły z różnych stron świata.

Celem wydarzenia było utrwalenie tabliczki mnożenia w sposób przyjazny i niecodzienny oraz propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Uczniowie odpowiadali pisemnie na przygotowane losy z zadaniami,  wyłoniono wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. 

    

 

 Joanna Szafrańska (wychowawczyni klasy 3c)

 


Bezpieczni każdego dnia

29 września uczniowie klasy III d pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Kobylarczyk przygotowali apel.

Przypomnieli swoim kolegom i koleżankom z klas I-III najważniejsze zasady dotyczące poruszania się w ruchu ulicznym. Nie zapomnieli również o zasadach bezpieczeństwach obowiązujących na terenie szkoły.

To wszystko po to, byśmy byli BEZPIECZNI KAŻDEGO DNIA.

 

Marta Wójcik (opiekun MSU)


 

,,W środę sprawdzamy środek"- akcja prozdrowotna.

 

W dniu 28 września w naszej szkole została przeprowadzona prozdrowotna akcja ,,W środę sprawdzamy środek”. Wzięło w niej udział ponad 260 uczniów klas I- III. Podczas prowadzonych przez wychowawców zajęć profilaktycznych, omówiono zasady poprawnego pakowania plecaka szkolnego oraz negatywne skutki nadmiernego obciążania kręgosłupa. Zważone zostały plecaki uczniów puste i wraz całą zawartością. Już na najbliższym apelu samorządu zostaną podsumowane wyniki akcji. Dowiemy się ilu uczniów nosi zbyt ciężkie plecaki.

Podczas październikowych wywiadówek, wychowawcy przekażą rodzicom informacje na temat wyniku badań w ich klasie oraz przedstawią zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

Mamy nadzieję, że nasza akcja zwróciła uwagę wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na negatywne skutki noszenia zbyt ciężkich plecaków. Uczniowie, przekonali się, że waga ich plecaka to nie tylko niezbędne książki ale również albumy z kartami, zabawki, grube zeszyty oraz stelaże wbudowane w niektóre plecaki.

                                                                                     Lidia Kowalska (opiekun MSU)