• Zagadki nie tylko literackie

  Wszystkich uczniów klas III - VI zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym. Może jeszcze nie wiesz, że jesteś SUPER CZYTELNIKIEM! Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 • Szkolny Konkurs

  Drodzy Uczniowie,

  ogłaszamy Szkolny Konkurs fotograficzno-filmowy pod hasłem: „#zostańwdomu#lekcjezdalne#naukawdomu#czaswolny”

  Zachęcamy do udziału.

  Małgorzata Budzyńska

  REGULAMIN_KONKURSU

 • Wyniki konkursu z okazji Dnia Ziemi

 • Informacja

  Szanowni Państwo,

  do 24 maja przedłużono zawieszenie zajęć szkolnych. Nauka zdalna będzie kontynuowana na określonych wcześniej zasadach.

  Dyrektor szkoły

  Ewa Żochowska

 • Konkurs - Dzień Ziemi

 • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

  Prace uczniów wykonywane podczas zdalnych zajęć.

 • Zostań w domu i eksperymentuj

  Centrum Nauki Kopernik zaprasza do wspólnego spędzania czasu, eksperymentowania i znakomitej zabawy. #Kopernikwdomu

 • Życzenia świąteczne

 • Informacja

  Informacja

  Szanowni Państwo, Uczniowie,

     w związku z przedłużającym się ograniczeniem pracy placówek oświatowych spowodowanej zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa wszyscy stanęliśmy przed trudnym wyzwaniem organizacji nauki. W przeciągu bardzo krótkiego czasu należało przeorganizować funkcjonowanie wszystkich pracowników szkoły i zmierzyć się z nowymi zadaniami.

  Zdajemy sobie sprawę, że dla Państwa i Uczniów to także niełatwy czas. Mamy nadzieję, że przy współpracy, wyrozumiałości i wzajemnym wsparciu pokonamy piętrzące się trudności.

  Z wyrazami szacunku

  Dyrekcja szkoły

  Szczegoly_dotyczace_organizacji_pracy_szkoly_w_dn._25.03_-_10.04._2020_r..docx

  Ogolne_zasady_ocenianiania_i_monitorowania_postepow_uczniow.docx​​​​​​​


 • Literackie spotkania w sieci

  W najbliższy weekend odbędą się na FB spotkania z autorami, organizowane m.in. przez Magdalena Witkiewicz Official, Unię Literacką oraz Agencję autorską "Opowieści".

  W sobotę o godzinie 18 spotkanie z Grzegorzem Kasdepke autorem książek dla dzieci i młodzieży, autorem scenariuszy i dziennikarzem. Natomiast w niedzielę o godzinie 18 spotkanie z Joanną Olech, pisarką i  graficzką, laureatką wielu prestiżowych nagród literackich.

 • Kartka dla Medyka

  Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III  wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI KARTKA DLA MEDYKA. Celem akcji  jest podziękowanie lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich niezwykle ważną, odpowiedzialną i jakże trudną pracę. Doceniamy i jesteśmy im wdzięczni.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci

  Dzięki zaangażowaniu pro bono wielu osób powstała niezwykła książka o koronawirusie pt.:"Masz tę moc!". Książka jest dla dzieci, ale również dla tych którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Książkę umieściło na swojej stronie oraz zachęca do jej rozpowszechniania Wydawnictwo Olesiejuk.

                                                                          Masz tę moc!

 • Książka jest dobra na każdy czas

  O ogromnej roli, jaką w życiu człowieka pełni książka nie trzeba chyba nikogo zapewniać. Wiemy i potwierdzają to badania, że czytanie książek dostarcza wiedzy, wzbogaca zasób słownictwa, rozwija język, uczy wyrażać myśli, rozwija wyobraźnię, uczy poczucia humoru. Dzięki czytaniu książek zdobywamy umiejętności niezbędne w relacjach z innymi – książka rozwija uczucia i zdolność do empatii, pomaga zrozumieć siebie i zrozumieć innych, buduje tolerancję i zapobiega uprzedzeniom. więcej

   

 • Zostań w domu, czytaj książki

  Wyjątkowa sytuacja zmusza nas do pozostania w domach i ograniczenia swojej przestrzeni życiowej do czterech ścian własnego mieszkania. W związku z tą ekstremalną sytuacją, trochę dla zabicia czasu, trochę dla rozrywki, zachęcam Was do czytania, nadrobienia lekturowych zaległości, dokończenia tych książek, które wydały się Wam może niezbyt ciekawe. Jeśli nie zdążyliście wypożyczyć książek w bibliotece lub pożyczyć od przyjaciół polecam portal wolnelektury.pl. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad 2400 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

 • Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach

  W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.

  Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

  Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

  Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.

  Harmonogram_dla_rodzicow_zapisy_opieka_wakacyjna_2020_wersja_2_kor.docx

  Zasady_zapisow_na_opieke_wakacyjna_2020_wer4.docx

 • Komunikat

  Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje . Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Z poważaniemAnna Ostrowska

  Rzecznik Prasowy MEN

 • Uwaga! Ósmoklasiści!

  Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała specjalnie dla ósmoklasistów pakiet materiałów. Codziennie od 16.03. 2020 r. o godzinie 9:00 pojawiać się będą nowe zadania z języka polskiego, angielskiego i matematyki. O godzinie 15:00 można porównać swoje rozwiązania z rozwiązaniami podanymi przez CKE.

  https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

 • Rekrutacja - zmiany!

  W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów składania wniosków/zgłoszeń rekrutacyjnych:

  •  elektronicznie - skan wniosku/zgłoszenia i dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych  można wysłać drogą mailową na adres przedszkola/szkoły pierwszego wyboru. (sp185@edu.um.warszawa.pl)
  •  dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do przedszkola/szkoły pierwszego. 

  W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: tj. ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Dokumenty należy pozostawić w zamkniętej kopercie w przygotowanym do tego pojemniku.

   

  Prosimy o zapoznanie się z komunikatami Biura Edukacji m.st. Warszawy dotyczącymi zmian w rekrutacji do klas I w SP oraz do przedszkoli:

  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/22121_zmiana-zasad-rekrutacji-do-przedszkoli-i-i-klas

 • List Prezydenta m.st. Warszawy

  Prosimy o zapoznanie się z listem p. Prezydenta m.st. Warszawy - Rafała Trzaskowskiego.

  list_PP._do_rodzicow.pdf

strona: