• Szkoła oczami naszych uczniów.

  Z okazji Święta Szkoły została przygotowana prezentacja, która zawiera teksty i rysunki naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia!

  Szkola_oczami_ucznia-konkurs_z_okazji_swieta_szkoly

 • Film z okazji Święta Szkoły...

  Autor:  Pani Beata Tkaczyk

 • Obchody Święta Szkoły

  Obchody Święta Szkoły

  Drodzy Uczniowie,

  zapraszamy Was na wyjątkowe obchody Święta Szkoły. Dlaczego wyjątkowe? Ponieważ w tym roku, będą one trwały cały tydzień! W dniach 14-18 grudnia w ramach godziny do dyspozycji  wychowawcy, zostaną w każdej klasie przeprowadzone warsztaty związane z realizacją hasła roku „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Więcej informacji uzyskacie u Waszych Wychowawców. Do zobaczenia na obchodach.

  Koordynator Święta Szkoły, Małgorzata Makarska

 • Zaproszenie do wspólnej zabawy

 • Zakończenie akcji charytatywnej

 • Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021

  Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021

  Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.

  Zgodnie z komunikatem z dn. 04.12. br. Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej Akcja „Zima w Mieście” 2021 jest adresowana do uczniów klas I-IV szkoły podstawowej 
  https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczne-polkolonie-dla-najmlodszych


  Warszawska Akcja "Zima w Mieście" odbędzie się w dniach od 4.01.2021 r. do 15.01.2021 r.

  W okresie ferii warszawscy uczniowie z klas I-IV będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej - zgodnie z wytycznymi MEN.

  Jak się zapisać?

  Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00 i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów.

  Zapisywać się można pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

  Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.

  Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16 grudnia 2020 r. od godziny 12.00.

  Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz
  z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.

  Feryjne Placówki Edukacyjne

  Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00
  do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe
  w Warszawie.

  Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.

  Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii

  Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12-14 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.

  Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl


 • Zaproszenie do udziału w akcji...

 • Zmieniamy się...

  Zmieniamy się...

  Szanowni Państwo - Rodzice uczniów

  Drodzy Uczniowie,

  Szkoła w oczekiwaniu na powrót uczniów, przygotowuje niespodziankę.

  Od kilku lat zabiegaliśmy o wymianę oświetlenia w salach szkolnych. Audyt opracowany w mieście wykazał, że nasza szkoła nie należy do czołówki oszczędzających energię elektryczną. Na jego podstawie wystąpiliśmy z wnioskiem  o wymianę gniazdek i oświetlenia. Udało się i właśnie jest realizowany pierwszy etap tego ogromnego przedsięwzięcia. Objął on świetlicę szkolną, część parteru, przyziemie, szatnię, kuchnię oraz magazyny. W drugim etapie nastąpi wymiana oświetlenia na całym piętrze i w salach edukacji wczesnoszkolnej.

  Urząd Dzielnicy zdecydował o wymianie oświetlenia z dostosowaniem do najwyższych standardów.

  W tym celu obecne oprawy oświetleniowe zostały zdemontowane i założono nowe ze współczynnikiem olśnienia poniżej 19% (UGR<19), którym to określa się występowanie zbyt dużych kontrastów. Mogą one powodować zmęczenie oczu, bóle głowy i ogólne znużenie. Lampy LEDowe dają przyjemne dla oka ciepłe światło.

  Dodatkowo w salach lekcyjnych, w których dzieci spędzają najwięcej czasu zamontowano oprawy w systemie DALI odpowiadającym za zużywanie energii elektrycznej. System ten na bieżąco analizuje natężenie oświetlenia i steruje oprawami oświetleniowymi, celem zapewnienia wymaganych 500 lx na powierzchni blatów. Przyciemnia lub rozjaśnia światło
  w zależności od pogody lub pory dnia.

  Zmniejszenie  liczby opraw oświetleniowych pozwala na realne obniżenie ilości zużywanej energii elektrycznej i mniejszą emisję zanieczyszczeń.

  Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie będą uczyć się w szkole oświetlanej przez system z XXI wieku, który zadba o nasze wspólne zdrowie.

  Dyrektor szkoły

  Ewa Żochowska

 • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Możesz zostać Wolontariuszem i dołączyć do Sztabu z Twojej najbliższej okolicy lub kwestować w Internecie za pomocą e - Skarbonki

  Trwają jeszcze zapisy wolontariuszy WOŚP. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  Przypominamy, że osoby niepełnoletnie zapisuje do wybranego sztabu rodzic (może to być dowolny sztab w Warszawie lub np. w pobliżu miejsca zamieszkania). Rodzic/opiekun prawny kwestuje razem z dzieckiem tradycyjnie w DRUGĄ NIEDZIELĘ STYCZNIA, tym razem 10 stycznia.
  Podajemy link do strony WOŚP, gdzie trzeba wypełnić formularz, potwierdzić mailowo, gdzie otrzymacie Państwo link do 2iej części rejestracji dziecka, tu  wybiera się sztab, załącza plik zdjęcia dziecka. Na stronie WOŚP, widnieje m.in. regulamin dla wolontariusza(tam są szczegóły udziału)

  https://liblink.pl/pYM7t3EN17
   

  Warto uzyskać zaświadczenie z liczbą godzin poświęconych na wolontariat w WOŚP.

  I.Modelewska  i  W.Spiechowicz         

 • 7 grudnia - mikołajkowa zabawa dla uczniów klas 1-3

 • Drodzy Czytelnicy i bywalcy biblioteki!

   

  Biblioteka szkolna nadal pozostaje w kwarantannie, ale w wyjątkowej sytuacji istnieje możliwość skorzystania z księgozbioru. Od 23 listopada biblioteka szkolna pełni codzienne dyżury od godz. 9.00 do godz. 13.00. Wypożyczanie książek odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.

  Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w godzinach dyżuru lub przez portal Librus, aby uzyskać informację, czy książka jest dostępna oraz do rezerwacji na nazwisko czytelnika.

  Wybrane książki mogą odbierać uczniowie oraz rodzice od godz. 9.00 do godz. 17.00 w recepcji szkoły.

 • Zachęcamy do udziału...

 • Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego

 • Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Nasza Niepodległa”

 • Szkolny konkurs "Choineczka Mała"

 • Nowe terminy szkolnego etapu konkursów przedmiotowych

  Szkolne etapy konkursów przedmiotowych z historii, fizyki, biologii, wos, geografii i chemii będą zorganizowane w dniach:

  • 16 listopada 2020 r. – historia (godz. 9.00) i fizyka (godz. 12.00)
  • 19 listopada 2020 r. – biologia (godz. 9.00) i wiedza o społeczeństwie (godz. 12.00)
  • 20 listopada 2020 r. – geografia (godz. 9.00) i chemia (godz. 12.00)

  Informacje szczegółowe znajdują się w e-dzienniku.

 • Zawieszenie zajęć stacjonarnych do 29 XI 2020 r.

  Zawieszenie zajęć stacjonarnych do 29 XI 2020 r.

  Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone jest zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych  będą funkcjonowały bez zmian.

 • Festiwal Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”

  Festiwal Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”

  6 listopada 2020r odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 82.

  Konkurs, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną odbył się w wersji on-line.

  Jury oceniało w kilku kategoriach, nagradzając najbardziej utalentowanych uczestników. Nasze uczennice również zaszczyciły to grono.

  I miejsce w kategorii zespół otrzymały uczennice klasy 7a - Maria Romanowicz i Joanna Pucyk.

  II miejsce w kategorii zespół otrzymały uczennice klasy 6d – Laura Jagiełło i Pola Guzińska.

  I miejsce w kategorii klas 1-3 – soliści - otrzymała Hania Zakościelna z klasy 2c.

  II miejsce w kategorii klas 7-8  - soliści - otrzymała Amelia Pogorzelska z klasy 7f.

   

  Koncert Galowy będzie dostępny we wtorek 10.11.2020r. o godz. 19:00 na kanale YouTube Scena SP 82

  Link: https://www.youtube.com/channel/UCIWTgNFCMSP8hJokgGeJyfA

strona: