Aktualności

        • CZY "LEKKA" JEST LEKKA?

        •  

          Lekkoatletyka nazywana jest królową sportu, ponieważ obejmuje wiele naturalnych form ruchu: bieganie, skakanie i rzucanie. To dyscyplina, która rozwija sprawność fizyczną, koordynację, szybkość, wytrzymałość oraz uczy zdrowej rywalizacji i współpracy.

          Czy lekkoatletyka może być „lekka”?

          Wspólnie z trenerem Markiem Jędrychem z RKathletics pokazaliśmy uczniom naszej szkoły, że lekkoatletyka nie musi oznaczać wyczynowego treningu. Może być prowadzona w formie zabaw i gier ruchowych, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Najważniejsze są radość z ruchu, bezpieczeństwo i stopniowe rozwijanie umiejętności.

        • MUNDIAL PIŁKARSKI 2025/2026

        •  

          🏆🏆🏆 W kategorii 4-6 🏆🏆🏆 

          I miejsce - klasa 5b

          II miejsce - klasa 6c

          III miejsce - klasa 4c

           

          🏆🏆🏆 W kategorii 7-8 🏆🏆🏆

          I miejsce - klasa 8c

          II miejsce - klasa 8b

          III miejsce - klasa 6b

           

          Dziękujemy za 2 dni sportowych emocji w duchu Fair Play. Gratulacje dla wszystkich starujacych drużyn.

          ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽

          Do zobaczenia za rok :)

        • MUNDIAL SIATKARSKI 2025/2026

        •  

          🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀🏀

          Dziekujemy za emocje na najwyższym poziomie i rywalizację w duchu gry Fair Play. 

          Gratulacje dla wszystkich startujących. 

          • 6b Mistrzowie Szkoly
          • 8c wice Mistrzowie
        • KLASA 3A W LESIE ODKRYWCÓW

        •  

           

          9 czerwca klasa 3a poznawała leśne uroki w Lesie Odkrywców. 

          Uczniowie doświadczyli przeżyć w mrówczym labiryncie, lisich norach czy wiewiórczych domkach zawieszonych na drzewach. Dowiedzieli się jak długie są korzenie drzew oraz tego, że zwyczaje dzików wcale nie są takie dzikie.

          Na warsztatach wykonali też las w słoiku. 

          Pełni wrażeń wrócili z leśnej wyprawy:)

        • DZIELNICOWY TURNIEJ RATOWNICZY

        •  

          Dzielnicowy Turniej Ratowniczy to wydarzenie promujące wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa. 

          Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sprawdzających ich znajomość zasad ratownictwa, współpracę w zespole oraz umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Turniej łączył naukę z aktywnością, rozwijając odpowiedzialność, empatię i gotowość do niesienia pomocy innym.

          Dziękujemy  organizatorom i do zobaczenia  za rok.

        • BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

        •  

           

           

          Od 3 czerwca na terenie całego kraju został wprowadzony obowiązek korzystania z kasku dla osób do 16 roku życia, które poruszają się: rowerem, rowerem z napędem, hulajnogą elektryczną i urządzeniem transportu osobistego.

          Mądra jazda zaczyna się od głowy.

          Głowy w kasku.

        • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

        •  

          W środę, 3 czerwca, świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. W ramach obchodów, uczniowie klasy 5b przygotowali krótki apel. Następnie, nagrodzono laureatów tegorocznych konkursów językowych.  

          Uczniowie klas 4-8 przygotowali prezentacje dotyczące wybranych przez siebie krajów. Dzięki temu, choć na chwilę, mogliśmy przenieść się do Grecji, Hiszpanii, a nawet Japonii.

          Do zobaczenia za rok!!!

        • PIKNIK RODZINNY - "ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH"

        •  

          Rodzinny piknik już za nami!!! ⭐⭐⭐⭐⭐

          Dziękujemy wszystkim za pomoc. Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej dzielnicy, a my wspólnie stanęliśmy na wysokości zadania.

          Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za obsługę różnorodnych stoisk. Dziękujemy Panom i Paniom, którzy pomogli rozstawić ławki a następnie posprzątać po imprezie, a w jej trakcie służyli "pomocnym ramieniem". 

          Dziękujemy Klubowi Shinkyokushin "Sekai" https://karatewarszawa.pl/ pod kierownictwem trenera Roberta Saniewskiego i Uczniowskiemu Klubowi Judo 225 http://judo225.pl/ prowadzonego przez trenera Jerzego Skolimowskiego za piękny pokaz.

          Naszym najmłodszym uczniom dziękujemy natomiast za piękne występy na scenie - jesteście niesamowici!

          Dziękujemy całej szkolnej społeczności z Dyrekcją na czele za współorganizację i wszelaką pomoc podczas imprezy.

          Na koniec dziękujemy p. Małgorzacie Koch - koordynatorce pikniku za udaną współpracę.

          Kolejny raz udało nam się wspólnie zorganizować bardzo fajne wydarzenie!!! :):)

           

          Dziękujemy za wspólna zabawę :)

        • DZIELNICOWY KONKURS PIOSENKI BAJKOWEJ I MUSICALOWEJ

        •  

          27 maja w Szkole Podstawowej nr 312 w Warszawie odbył się IV Dzielnicowy Konkurs Piosenki Musicalowej i Bajkowej. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów. Jury zdecydowało przyznać w kategorii klas 7-8 II miejsce Hani Zakościelnej z klasy 7C oraz III miejsce Hani Jurgielewicz z klasy 7b. Natomiast  w kategorii klas 4-8 III miejsce zdobył duet, Franek Mielcarz i Tymon Bińkowski z klasy 6b. 

          Wszystkim serdecznie gratulujemy.

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 185 IM. UNICEF
      • (+22) 613 58 78, fax (+22) 613 48 64
      • ul. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 31
        03-982 Warszawa
        Poland
    • Logowanie

  • Nasze media społecznościowe

  • Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej

  • Biuletyn informacji publicznej
  •  

    Budynek i teren szkoły objęte są monitoringiem wizyjnym