17 listopada uczniowie klasy 7c I 7a uczestniczyli w dniach otwartych a jednocześnie warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Warszawie.
Podczas zajęć mogli zapoznać się z tajnikami pracy kucharza, cukiernika, oraz kelnera/barmana. Wzięli również udział w zajęciach związanych z kuchnią molekularną.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek oraz podziękowanie za udział w zajęciach.
Aktualności
Poznajemy zawody
Jesteśmy mistrzami dzielnicy!
15 listopada 2017 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 135 przy ul. Bartosika 5 na Gocławiu, rozegrano doroczne zawody dzielnicowe dla szkół podstawowych, uczestniczących w programie „Od zabawy do sportu”.
To program nadobowiązkowych zajęć wychowania fizycznego, prowadzonych dla dzieci z klas I–III w formie gier i zabaw ruchowych). W obecnej edycji programu uczestniczy 7 szkół podstawowych, w których zajęcia prowadzi 19 nauczycieli wychowania fizycznego.
Mistrzem Dzielnicy została Szkoła Podstawowa Nr 185 z ul. Bora Komorowskiego 31, która 1 grudnia będzie reprezentowała Pragę-Południe w rozgrywkach warszawskich. Odbędą się one na terenie Akademii Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie. Wielki finał planowany jest na 8 grudnia 2017 r. w tym samym miejscu.
Impreza przebiegała w sportowej, bardzo miłej i radosnej atmosferze. W imprezie wzięli udział wicedyrektor szkoły pani Jolanta Białek, a w imieniu Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe pan Andrzej Opala, którzy wręczyli szkołom puchary, dyplomy i sprzęt sportowy. Warto dodać, że każdy uczestnik zawodów otrzymał od Dzielnicy zestaw do badmintona. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów!
Źródło: http://www.pragapld.waw.pl/znamy-mistrza-pragi-po%C5%82udnie!.html#start
Lekcja genealogii
We wtorek 14 listopada klasa Vd na lekcji historii gościła Pana Macieja Markowskiego z Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, autora bloga www.kimonibyli.pl. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca genealoga, jak tworzyć drzewo genealogiczne i poszukiwać rodzinnej historii. Pan Markowski zachęcał uczniów do rozmów z dziadkami i innymi członkami rodziny o przeszłości i tradycjach. Z zaangażowaniem opowiadał o detektywistycznej pracy w celu odkrywania losów dalekich przodków. Uczniowie, zachęceni barwnymi opowieściami, mieli mnóstwo pytań, co z pewnością zaowocuje ciekawymi rodzinnymi opowieściami.
Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Markowskiemu za przeprowadzenie zajęć i mamy nadzieję na dalszą współpracę.
Łukasz Jurgielewicz
Patriotyczne śpiewanie
Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się koncert pieśni patriotycznych. Młodzi artyści – Zuzanna Dobek, Nicole Wiącek, Eryk Sobota, Irene Rull Qesada, Roksana Kusy, Kinga Brzezińska, Tamara Drożdż, Alicja Kowalska, Katarzyna Libera, Zofia Muda – przewodniczyli wspólnemu śpiewaniu. Widownia chętnie dołączyła do występujących. Dzięki krótkiemu wstępowi do każdej prezentacji uczniowie poznawali kontekst powstania pieśni i jej znaczenie. Mogliśmy się też zapoznać z opiniami uczniów i nauczycieli na temat pojęcia „niepodległość” oglądając przygotowany wcześniej film.
Łukasz Jurgielewicz - organnizator koncertu
„Jeszcze Polska nie zginęła”...
Ależ biało-czerwono zrobiło się w szkole 10 listopada!
W tym dniu odbył się – zgodnie z tradycją konkurs śpiewania Hymnu Narodowego przez uczniów klas I. Z każdą edycją rośnie jego poziom i wzbogaca się oprawa. Standardem są kotyliony, ale w tym roku pojawiły się także inne rekwizyty. Dzieci zaprezentowały się wspaniale - pięknie śpiewały wykazując się znajomością tekstu oraz wiedzą historyczną. Szczególnym zaangażowaniem wyróżniła się klasa I d. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodycze, a każdy uczeń biało-czerwoną chorągiewkę. Było wiele emocji i radości! Bardzo dziękujemy dzieciom i wychowawcom za wzruszającą lekcję patriotyzmu.Pedagog szkolny - Mariola Pronobis
Sukces naszej reprezentacji
Bardzo miło nam poinformować o świetnym wyniku naszej reprezentacji w Mistrzostwach Polski do lat 10, w Piłce Nożnej o Puchar Tymbarku. Podczas eliminacji powiatowych, nasi młodzi piłkarze szli jak burza, wygrywając wszystkie mecze (8:3, 3:0, 7:5) i zajęli pierwsze miejsce w grupie, co dało nam awans do kolejnej rundy i walkę o finał wojewódzki.
Skład naszej reprezentacji: Oskar Kowacki (kapitan), Tadeusz Żak (bramkarz), Miłosz Suchorowski, Tomasz Tkaczyk, Marek Minda, Szymon Leśniewski, Filip Pokorski, Tadeusz Zalewski, Maciej Szczepanik, Maks Morzyk.
Gratulujemy serdecznie! Jesteśmy dumni z naszych piłkarzy
.
Łukasz Jurgielewicz
"Wiersze o barwach"
Katarzyna Libera z klasy 6c zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno-poetyckim “Wiersze o barwach”.
Konkurs skierowany był do dzieci mieszkających w Polsce z klas IV-VI, młodzieży gimnazjalnej oraz z placówek pozaszkolnych.
Każdy uczestnik Konkursu miał przedstawić jedną pracę plastyczną (obraz w wymiarze A3), do której miał napisać wiersz. Obraz i wiersz treścią miały się uzupełniać.
Wiersz miał być napisany w języku polskim i dodatkowo przetłumaczony w wybranej przez ucznia gwarze regionalnej. Kasia wybrała gwarę wielkopolską.
Do Konkursu zgłoszono 47 prac – 47 wierszy i 47 obrazów.
Wszystkie nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w Domu Kultury Wygoda. Do prac zostaną dołączone uzasadnienia wyborów, dokonanych przez Komisję.
Beata Górska
Kataryna Libera, 6c
Wielkopolskie barwy
Wielkopolska - to kraina złota,
Łany zgrabnie tańczą na wietrze.
Choć czasami aż czarno od błota,
Gdy niebo płacze szarością deszczu.
Maki w zbożu czerwienią się z rzadka,
Przeplatają się z chabrów błękitem.
Słoneczników też stoi gromadka,
Główki całkiem górują nad żytem.
Stara chata swym brązem zachęca,
I do środka przechodnia zaprasza.
Najpiękniejsza jest izba dziecięca,
Stare rzeczy - to historia nasza.
Piękne barwy, te tęczy kolory,
Prezentują się w liści zieleni.
To drzew, krzewów i traw są walory,
Pulsujące grą słońca i cieni.
Szkoła z pomysłem
27 października w Starej Prochowni wręczono Honorowe Wyróżnienia Prezydenta m. st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”.
Dzięki zaangażowaniu i kreatywności staliśmy się jedną z 21 wyróżnionych placówek w stolicy. Zostaliśmy wyróżnieni w kategorii „Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych”.
Jest to duże wyróżnienie, które będzie zobowiązywało nas do wdrażania kolejnych innowacyjnych pomysłów.
Ślubowanie Pierwszoklasistów
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to piękna tradycja naszej szkoły. 13 października nasi najmłodsi uczniowie, w obecności dyrekcji, nauczycieli, zaproszonych gości i rodziców, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ogromnym przeżyciem dla maluchów było pasowanie ich na uczniów ogromnym, kolorowym ołówkiem. Pierwszaki pod opieką swoich wychowawców i z pomocą uczniów klas IVa i IVb przygotowały piękny program artystyczny, który był pokazem ich talentów aktorskich, muzycznych i tanecznych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze i legitymacje szkolne. Potem były wspólne zdjęcia, radość i uściski rodziców. Brawo, Pierwszaki! Jesteśmy z Was dumni!
"Choineczka Mała"
Zapraszam klasy 0-7 do wzięcia udziału w III edycji rodzinnego konkursu CHOINECZKA MAŁA
Cel:
- Rozwijanie zdolności manualnych i spojrzenie przestrzenne.
- Rozbudzenie wyobraźni .
- Nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
- Wzmacnianie więzi rodzinnych.
Warunki
- przygotowanie choinki jako pracy przestrzennej - wysokość: powyżej 30 cm
- Choinka i jej ozdoby mogą być wykonane z modeliny, papieru, papieru mache, jako rzeźby:
z masy solnej, surowców naturalnych, odpadów itp., - Termin składania 27 listopada – 1 grudnia 2017 roku – pokój nauczycielski
KAŻDA PRACA POWINNA ZAWIERAĆ METRYCZKĘ
(IMIĘ I NAZWISKO autorów, KLASA) np. Ala Kotek z babcią klasa 3aKryteria oceny pracy:
- oryginalność i pomysłowość,
- estetyka wykonania,
- zastosowana technika i ciekawie wykorzystane różnorodne materiały
Nagrody:
Jury przyzna nagrody rzeczowe ( w zależności od przyznanych funduszy przez Radę Rodziców) autorom wyróżnionych prac.
Wszystkie prace będą wyeksponowane w szkole, w korytarzu prowadzącym do sal 300 lub w innej części szkoły jako dekoracja świąteczna,
Organizator
Renata Skobel, Katarzyna Siedlec
„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”
26 października delegacja uczniów z klasy I d wraz z rodzicami oraz wychowawcą uczestniczyła w inauguracji kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” skierowanej do uczniów klas I. Kampania propaguje zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas uroczystości specjalista z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uświadamiał dzieci i rodziców, jak ważna jest widoczność pieszego na drodze. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Pan Jarosław Karcz wręczył dzieciom zestaw elementów odblaskowych, zapewniających widoczność na drodze. Wkrótce pozostali uczniowie klas I także otrzymają odblaski.
Anna Jakubowska
Uwaga!
Uwaga!
Zachęcamy do korzystania z ofert placówek pracy pozaszkolnej wspierających działalność wychowawczą.
Ognisko Gocław zapewnia:
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- wsparcie rodziców w wychowaniu dzieci
- pomoc w nauce
- zajęcia socjoterapeutyczne
- wyjazdy letnie , „Zimę w Mieście”
- posiłek
- pomoc psychologiczną
Kontakt: goclaw@rodzinnawarszawa.pl
www. Centrumwspieraniarodzin.pl
Tel: 22 613-69-91
Adres: ul. Meissnera 13 (domofon 524)
Zapraszamy na zajęcia
O bezpieczeństwie nigdy nie za wiele …
W ramach kampanii edukacyjnej gościliśmy w naszej szkole aktorów, którzy w zabawny sposób przypomnieli nam, jak czuć się bezpiecznie w domu. Oglądając perypetie Babci Jadwigi , jej niesfornego kota Leona oraz mądrego sąsiada Pana Miarki, uczniowie dowiedzieli się, jakie są źródła wypadków w domu i jak im zapobiegać. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki i magnesy z numerami alarmowymi.
Pedagog szkoły: Mariola Pronobis
Zapraszamy na piknik!