• Dzień Kropki

    • 15 września (czwartek) kolejny raz przyłączamy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni. By podkreślić charakter wydarzenia, zachęcamy do założenia ubrania w kropki. Jeśli takich nie masz, kropki można narysować lub dokleić. Już to stwarza dobre warunki do rozwoju pomysłowości.

     Mały i Duży Samorząd Szkolny

    • Zagubione ubrania

    • W związku z regułami sanitarnymi informuję, że pozostawione w szkole przez uczniów ubrania i inne rzeczy będą utylizowane lub przekazywane do PCK na koniec każdego miesiąca.

     Od początku miesiąca zagubione przez uczniów ubrania będą sukcesywnie eksponowane w szkolnej szatni.

     Na koniec miesiąca nieodebrane rzeczy zostaną zapakowane do worków i będą przechowywane przez kolejny miesiąc.

     Ubrania i inne przedmioty znajdujące się w workach będą wyrzucane ostatniego dnia każdego miesiąca.

     Dyrektor SP 185

   • Pomoc socjalna dla ucznia
    • Pomoc socjalna dla ucznia

    • Szanowni Rodzice,

     Tak jak w ubiegłym roku szkolnym udzielaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów - realizacją  stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych zajmują się  Ośrodki Pomocy Społecznej. Szczegółowa informacja i wnioski znajdują się na stronie www.edukacja.warszawa.pl. (zakładka dla ucznia i rodzica - pomoc socjalna dla uczniów).

     Rodziny zamieszkujące w rejonie szkoły wnioskować mogą o pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Walecznych 59  tel. 22 277 33 54)

      

     Obiady szkolne

     Uczniowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie otrzymali  dofinansowania obiadów przez  OPS mogą uzyskać  sfinansowanie obiadów szkolnych składając  wniosek w szkole.

     Wniosek do pobrania u pedagoga od 30.08.22 (pokój nr 207) lub ze strony  internetowej szkoły. Rodzice ubiegający się o pomoc od początku roku szkolnego składają wniosek ze stosowną dokumentacją do dnia 07.09.2022r. 

   • Rozpoczęcie roku szkolnego - klasy II - VIII
    • Rozpoczęcie roku szkolnego - klasy II - VIII

    • Drodzy Uczniowie,
     kończy się wakacjna laba. Zaczynamy kolejny rok szkolny. Życzymy Wam dużo zdrowia, energii i zapału w podejmowaniu obowiązków szkolnych, a także wytrwałość w nauce.

     Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która odbędzie się 1 września 2022 r. w sali gimnastycznej według harmonogramu:

     Klasy VII i VIII – godz. 9.00

     Klasy IV, V, VI – godz. 10.00

     Klasy II i III – godz. 11.00

     Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami przechodzą do sal:

   • Rozpoczęcie roku szkolnego - klasy I
    • Rozpoczęcie roku szkolnego - klasy I

    • Drodzy Pierwszoklasiści,
     witamy Was serdecznie w naszej Szkole!

     Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która dobędzie się 1 września 2022 r. o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej.

      

     Po uroczystości  uczniowie wraz z wychowawcami przechodzą do następujących sal:

     kl. Ia - sala nr 3

     kl. Ib - sala nr 302

     kl. Ic - sala nr 301

     Listy klas pierwszych zostaną wywieszone w dn. 31 sierpnia.

    • OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA

    • Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie takim powietrzem przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza, wprowadzono uchwałę antysmogową1, która obowiązuje od kilku lat wszystkich mieszkańców Mazowsza.  
     Ponieważ smog nie daje za wygraną, uchwała została znowelizowana2. Nowe przepisy obowiązują od 14 maja 2022 r.

      
     JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?
     W przyszłym roku, od 1 października 2023 r. nie będzie można palić węglem na terenie m.st. Warszawy. W dalszej kolejności,  od 1 stycznia 2028 r. zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać mieszkańców gmin z terenu powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego.


     Wyjątek: zakaz spalania węgla nie dotyczy Cię, jeśli zainstalowałeś kocioł, piec, kominek lub inny ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe (np. węgiel, drewno czy pellet):
     - przed 11 listopada 2017 r., spełniający wymogi klasy 5,  
     lub
     - przed 1 czerwca 2022 r., spełniający wymogi ekoprojektu.  


     Nie wolno będzie ogrzewać paliwami stałymi nowo budowanych budynków jeśli wystąpisz z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub zgłoszeniem po 1 stycznia 2023 r., o ile możliwe będzie ich podłączenie do  sieci ciepłowniczej.  


     POMOC FINANSOWA
     Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku możesz otrzymać dofinansowanie z gminnego programu dotacyjnego lub z krajowego programu Czyste Powietrze. Dotacje możesz łączyć. Skorzystaj też z ulgi termomodernizacyjnej.  
     W ramach programów możesz uzyskać dotacje do wymiany kotłów i pieców na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi). Więcej informacji uzyskasz na stronach:


     www.eko.um.warszawa.pl/dotacje - dotacje warszawskie,
     www.czystepowietrze.gov.pl - program Czyste Powietrze.  

     W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosły, inwestycja w wymianę źródła ciepła na nowoczesne oraz ocieplenie budynku, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków.

     Nie zwlekaj! Skorzystaj z dotacji, płać mniej za ogrzewanie i nie zanieczyszczaj powietrza! 


     WARTO WIEDZIEĆ

     Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej jest kontrolowane. Za użytkowanie niedozwolonych źródeł ciepła i opału możesz otrzymać mandat do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów, Twoja sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna to nawet 5000 zł!  

                                                             
     1 Uchwała nr 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

     2 Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 185 IM. UNICEF
   • (+22) 613 58 78, fax (+22) 613 48 64
   • ul. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 31 03-982 Warszawa Poland
  • Logowanie

 • Nasze media społecznościowe

 • Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej

 • Biuletyn informacji publicznej
 •  

  Budynek i teren szkoły objęte są monitoringiem wizyjnym