• Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021
      • Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021

      • Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.

       Zgodnie z komunikatem z dn. 04.12. br. Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej Akcja „Zima w Mieście” 2021 jest adresowana do uczniów klas I-IV szkoły podstawowej 
       https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczne-polkolonie-dla-najmlodszych


       Warszawska Akcja "Zima w Mieście" odbędzie się w dniach od 4.01.2021 r. do 15.01.2021 r.

       W okresie ferii warszawscy uczniowie z klas I-IV będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej - zgodnie z wytycznymi MEN.

       Jak się zapisać?

       Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00 i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów.

       Zapisywać się można pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

       Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.

       Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16 grudnia 2020 r. od godziny 12.00.

       Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz
       z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.

       Feryjne Placówki Edukacyjne

       Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00
       do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe
       w Warszawie.

       Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.

       Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii

       Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12-14 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.

       Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl


     • Zmieniamy się...
      • Zmieniamy się...

      • Szanowni Państwo - Rodzice uczniów

       Drodzy Uczniowie,

       Szkoła w oczekiwaniu na powrót uczniów, przygotowuje niespodziankę.

       Od kilku lat zabiegaliśmy o wymianę oświetlenia w salach szkolnych. Audyt opracowany w mieście wykazał, że nasza szkoła nie należy do czołówki oszczędzających energię elektryczną. Na jego podstawie wystąpiliśmy z wnioskiem  o wymianę gniazdek i oświetlenia. Udało się i właśnie jest realizowany pierwszy etap tego ogromnego przedsięwzięcia. Objął on świetlicę szkolną, część parteru, przyziemie, szatnię, kuchnię oraz magazyny. W drugim etapie nastąpi wymiana oświetlenia na całym piętrze i w salach edukacji wczesnoszkolnej.

       Urząd Dzielnicy zdecydował o wymianie oświetlenia z dostosowaniem do najwyższych standardów.

       W tym celu obecne oprawy oświetleniowe zostały zdemontowane i założono nowe ze współczynnikiem olśnienia poniżej 19% (UGR<19), którym to określa się występowanie zbyt dużych kontrastów. Mogą one powodować zmęczenie oczu, bóle głowy i ogólne znużenie. Lampy LEDowe dają przyjemne dla oka ciepłe światło.

       Dodatkowo w salach lekcyjnych, w których dzieci spędzają najwięcej czasu zamontowano oprawy w systemie DALI odpowiadającym za zużywanie energii elektrycznej. System ten na bieżąco analizuje natężenie oświetlenia i steruje oprawami oświetleniowymi, celem zapewnienia wymaganych 500 lx na powierzchni blatów. Przyciemnia lub rozjaśnia światło
       w zależności od pogody lub pory dnia.

       Zmniejszenie  liczby opraw oświetleniowych pozwala na realne obniżenie ilości zużywanej energii elektrycznej i mniejszą emisję zanieczyszczeń.

       Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie będą uczyć się w szkole oświetlanej przez system z XXI wieku, który zadba o nasze wspólne zdrowie.

       Dyrektor szkoły

       Ewa Żochowska

     • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
      • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      • Możesz zostać Wolontariuszem i dołączyć do Sztabu z Twojej najbliższej okolicy lub kwestować w Internecie za pomocą e - Skarbonki

       Trwają jeszcze zapisy wolontariuszy WOŚP. Decyduje kolejność zgłoszeń.
       Przypominamy, że osoby niepełnoletnie zapisuje do wybranego sztabu rodzic (może to być dowolny sztab w Warszawie lub np. w pobliżu miejsca zamieszkania). Rodzic/opiekun prawny kwestuje razem z dzieckiem tradycyjnie w DRUGĄ NIEDZIELĘ STYCZNIA, tym razem 10 stycznia.
       Podajemy link do strony WOŚP, gdzie trzeba wypełnić formularz, potwierdzić mailowo, gdzie otrzymacie Państwo link do 2iej części rejestracji dziecka, tu  wybiera się sztab, załącza plik zdjęcia dziecka. Na stronie WOŚP, widnieje m.in. regulamin dla wolontariusza(tam są szczegóły udziału)

       https://liblink.pl/pYM7t3EN17
        

       Warto uzyskać zaświadczenie z liczbą godzin poświęconych na wolontariat w WOŚP.

       I.Modelewska  i  W.Spiechowicz         

      • Drodzy Czytelnicy i bywalcy biblioteki!

      •  

       Biblioteka szkolna nadal pozostaje w kwarantannie, ale w wyjątkowej sytuacji istnieje możliwość skorzystania z księgozbioru. Od 23 listopada biblioteka szkolna pełni codzienne dyżury od godz. 9.00 do godz. 13.00. Wypożyczanie książek odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.

       Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w godzinach dyżuru lub przez portal Librus, aby uzyskać informację, czy książka jest dostępna oraz do rezerwacji na nazwisko czytelnika.

       Wybrane książki mogą odbierać uczniowie oraz rodzice od godz. 9.00 do godz. 17.00 w recepcji szkoły.

      • Nowe terminy szkolnego etapu konkursów przedmiotowych

      • Szkolne etapy konkursów przedmiotowych z historii, fizyki, biologii, wos, geografii i chemii będą zorganizowane w dniach:

       • 16 listopada 2020 r. – historia (godz. 9.00) i fizyka (godz. 12.00)
       • 19 listopada 2020 r. – biologia (godz. 9.00) i wiedza o społeczeństwie (godz. 12.00)
       • 20 listopada 2020 r. – geografia (godz. 9.00) i chemia (godz. 12.00)

       Informacje szczegółowe znajdują się w e-dzienniku.

    • Kontakty

     • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 185 IM. UNICEF
     • sp185@edu.um.warszawa.pl
     • (+22) 613 58 78, fax (+22) 613 48 64
     • ul. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 31 03-982 Warszawa Poland
    • Logowanie

   • Nasze media społecznościowe

   • Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej

   • Biuletyn informacji publicznej
   •  

    Budynek i teren szkoły objęte są monitoringiem wizyjnym